Yuksek Lezzetler Yeni Adresi ve Temasıyla Sizlerle

Biliyorum çoook uzun zaman oldu. Neredeyse 4 ay. Hiç mi utanmıyorsun diyecekseniz, içtenlikle söyliyebilirim ki; çok utanıyorum. 4 aydır blogumda hiç yazı yok. Ama bu 4 ay benim hayatımda büyük değişiklikler oldu. Ve bloga ayırdığım zaman çok kısıtlandı. Tabi bunlar bahane, biraz da tembellik vardı ve zaman ayıramadım. Ama sonunda Özlem‘in ve Sabri‘nin de yardımlarıyla siteyi yeniledim ve ta ta.

Öncelikle onlara teşekkür etmek gerekiyor. Tema arayışım ve fotoğrafların aktarılması tema düzenlenmesi sırasında Özlem, Google optimizasyonu için de Sabri, beni kırmayarak yardımlarını esirgemediler. Peki bu 3 ay içinde ne oldu derseniz. En büyük değişiklik: iş değiştirdim. 4 yıldır ikinci evim gibi olan Netaş’a veda edip, Nokia Siemens Networks’te çalışma hayatıma devam etme kararı aldım. Yeni işim, eskiye göre çok daha dinamik ve bir müddet sık sık seyehat gerektirecek. Tabi bu yoğunlukta blog sekteye uğrayacaktır. Ancak yeni yerler demek yeni yemekler demek. Bu anlamda er ya da geç yazacağım yazı çeşitliliğinin de artacağını düşünüyorum.

Hatta işe girişimin ikinci haftasında 20 günlük bir Helsinki seyahatim oldu. Bu da blogu aksatmamada ki ikinci ana neden. Oldum olası İskandinav ülkelerine karşı bir sempatim vardı. Ancak bu sempatim Helsinki ile birlikte biraz hayal kırıklığına uğradı. -20 derecede, depresif insanların çoğunlukta olduğu ve gerçekten çok pahalı bir şehir. Toplam 2 günde tüm şehri detaylarıyla gezip bitirebilirsiniz. Tabi bunu görünce haftasonlarını Estonya’nın Tallinn şehrinde geçirdim. Çok keyifli bir şehir. Eğer Kuzey Avrupa’ya giderseniz mutlaka uğrayın.

Helsinki dönüşü de CCNA sertifikası için bir haftalık eğitim, üzerine sıkı bir CCNA çalışma temposu ile mesleğimin önemli sertifikalarından biri olan CCNA sertifikasını aldım. Tabi bu süreç de blogu aksatmamın üçüncü ana nedeni. İşte böylelikle bahanelerimi sıraladım 🙂 Şimdi bu yazıyı biraz daha kısa tutup beni bekleyen diğer yazılarımı yazmaya başlama zamanı….

Artık www.yukseklezzetler.com sitesinden yeni arayüz ve temayla yayına devam edeceğim. Bu arada eski adresimi de kısa zamanda bu domaine yönlendireceğim. O yüzden yeni RSS feede abone olmanızı öneririm.